Välkommen till Ricana

Vårt huvudkontor, showroom och produktion finns i Hillerstorp i västra Småland.

RICANA CONCEPT AB
Box 60
335 04 HILLERSTORP
 
Besök och leveransadress:
Ringvägen 34-36
335 73 HILLERSTORP

Växel: 0370-37 50 50
Mail: info@ricana.se

Kontakta oss

Bengt Nyström

VD / Säljare

bengt.nystrom@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 56

+46 (0)70 - 669 01 29

Hanna Linell

Säljare

hanna.linell@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 52

+46 (0)70 - 789 34 50

Martin Johansson

Säljare / Projektledare

martin.johansson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 47

+46 (0)70 - 061 03 85

Mattias Andersson

Säljare / Projektledare

mattias.andersson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 45

+46 (0)70 - 267 50 45

Jacob Freijd

Säljare / Projektledare / Konstruktör

jacob.freijd@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 44

+46 (0)70 - 862 20 40

Mikael Nilsson

Konstruktör

mikael.nilsson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 48

+46 (0)70 - 091 32 97

Pär Ingelsten

Konstruktör / IT-ansvarig

per.ingelsten@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 54

+46 (0)70 - 527 50 46

Erika Johansson

Marknadsassistent / Kundtjänst

erika.johansson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 41

Camilla Ingelsten

Inköp / Utveckling

camilla.ingelsten@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 40

Malin Stanell

Inköp

malin.stanell@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 43

Madeleine Nyström

Ekonomi

madeleine.nystrom@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 53

Rickard Heijel

Produktion

rickard.heijel@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 55

+46 (0)70 - 658 59 72

Steve Kallo

Lager / Planering

steve.kallo@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 42

Mikael Carlsson

Lager / Transport

mikael.carlsson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 57

Skicka oss ett meddelande

Det är enkelt att komma i kontakt med oss. Har du frågor om en lösning för din butik eller showroom så skicka oss bara ett meddelande med din fråga så återkommer vi direkt. 

Vi ser fram emot att höra ifrån dig!

Är du avtalskund och vill gå direkt till webbshopen?