Välkommen till Ricana

Vårt huvudkontor, showroom och produktion finns i Hillerstorp i västra Småland.

RICANA CONCEPT AB
Box 60
335 04 HILLERSTORP
 
Besök och leveransadress:
Ringvägen 34-36
335 73 HILLERSTORP

Växel: 0370-37 50 50
Mail: info@ricana.se

Kontakta oss

Bengt Nyström

VD

bengt.nystrom@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 56

+46 (0)70 - 669 01 29

Camilla Ingelsten

vVD / Marknad / IT

camilla.ingelsten@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 40

+46 (0)70 - 527 50 46

Madeleine Nyström

Ekonomi

madeleine.nystrom@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 53

Rickard Heijel

Produktion

rickard.heijel@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 55

+46 (0)70 - 658 59 72

Lasse Nyström

Säljare

lars.nystrom@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 52

+46 (0)70 - 789 34 50

Martin Johansson

Projektledare

martin.johansson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 47

+46 (0)70 - 061 03 85

Mattias Andersson

Projektledare

mattias.andersson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 45

+46 (0)70 - 267 50 45

Jacob Freijd

Projektledare / Konstruktör

jacob.freijd@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 44

+46 (0)70 - 862 20 40

Erika Johansson

Marknadsassistent / Kundtjänst

erika.johansson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 41

Mikael Nilsson

Konstruktör

mikael.nilsson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 48

+46 (0)70 - 091 32 97

Erik Nyström

Konstruktör

erik.nystrom@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 54

Alexander Davidsson

Inköp

alexander.davidsson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 46

+46 (0)70 - 007 94 06

Malin Stanell

Inköp

malin.stanell@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 43

Steve Kallo

Lager / Planering

steve.kallo@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 42

Mikael Carlsson

Lager / Transport

mikael.carlsson@ricana.se

+46 (0)370 - 37 50 57

Skicka oss ett meddelande

Det är enkelt att komma i kontakt med oss. Har du frågor om en lösning för din butik eller showroom så skicka oss bara ett meddelande med din fråga så återkommer vi direkt. 

Vi ser fram emot att höra ifrån dig!

Är du avtalskund och vill gå direkt till webbshopen?